![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14235270
*
nr 1423 5270
Spegel
Rokokostil, 105x46cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 20:15:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 10:19:17
1
150 kr
1/10 09:09:58
2
150 kr
1/10 09:09:58
1
150 kr (Budbetjänt)
3/10 11:46:00
3
250 kr
3/10 13:40:38
2
250 kr
3/10 13:40:38
3
250 kr (Budbetjänt)
4/10 13:18:10
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1423 5270
Spegel
Rokokostil, 105x46cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 10:19:17 | 1 | 150 kr |
1/10 09:09:58 | 2 | 150 kr |
1/10 09:09:58 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
3/10 11:46:00 | 3 | 250 kr |
3/10 13:40:38 | 2 | 250 kr |
3/10 13:40:38 | 3 | 250 kr (Budbetjänt) |
4/10 13:18:10 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53